San Sebastián, ciudad de la cultura

Sariak

Urrezko danborra

Joaquín Fuentes, haurren psikiatra, da aurtengo Urrezko Danborra.

Aurreko urteetako Urrezko Danborren zerrenda

2014 urtea

        Joaquín Fuentes

2013 urtea

        Donostia Klasikoa

2012 urtea

        Fortuna K.E.

2011 urtea

  • Xabier Alonso

2010 urtea

  • La Oreja de Van Gogh

2009 urtea

  • Iñigo Olaizola

2008 urtea

  • Cristina Garmendia Mendizábal

2007 urtea

  • Pedro Abrego

2006 urtea

  • Iñigo Argomániz

2005 urtea

  • Martín Berasategi

2004 urtea

  • Chillida Leku

2003 urtea

  • Quedó desierto

2002 urtea

  • Ricardo Etxepare

2001 urtea

  • Diego Galán

2000 urtea

  • José María Olazabal

1999 urtea

  • Ainhoa Arteta

1998 urtea

  • Elías Querejeta
  • Javier Gil de Biedma

1997 urtea

  • Alfredo di Stéfano
  • Felipe E.Muguerza

1996 urtea

  • Antton Mercero Jn.
  • Araceli Gonzalez Campa
  • Fernando Martin de Argenta

1995 urtea

  • Justo Segura
  • Carmelo Urza

1994 urtea

  • Xabier Oliver
  • Miguel Atutxa

1993 urtea

  • José Mª Odriozola
  • Sdad. Tour de France

1992 urtea

  • Luis Irizar

1991 urtea

  • Antton Lafont
  • Marino Lejarreta

1990 urtea

  • Emil Zatopek
  • Paco Ramos

1989 urtea

  • Gabriel Celaya

1988 urtea

  • Iñaki Gabilondo

1987 urtea

  • Doña Pilar Miró
  • Excmo.Sr. D. Beltrán Alfonso Osorio
  • (XVIII Duque de Alburquerque)

1986 urtea

  • Mr. Robert Laxalt

1985 urtea

  • Alfredo Landa

1984 urtea

  • Quedó desierto

1983 urtea

  • Giorgio Tononi
  • Oriol Bohigas

1982 urtea

  • Mario Igual
  • Pello Aramburu

1981 urtea

  • Federación Inglesa de Atletismo
  • Xabier Domingo Castaño

1980 urtea

  • Armin Klein
  • Jesús Lopategui
  • Al pueblo de Tarbes

1979 urtea

  • Carmen Usobiaga
  • Julio Caro Baroja
  • Mr. Paul Dutournier

1978 urtea

  • Luis Coronel de Palma
  • Benito Castejón

1977 urtea

  • Mariano Calabuig
  • Mr. Paul Barriere
  • Vicente Etchegaray Ortiz

1976 urtea

  • Excmo.Sr. D. José Manuel Goyeneche
  • (Conde de Guaqui)
  • Rafael Cavero

1975 urtea

  • Excmo.Sr. D. Marcelino Oreja
  • Ilmo.Sr.D. Enrique de Aldama

1974 urtea

  • Rafael Frühbeck de Burgos
  • Luis Esteve

1973 urtea

  • Mariano Zumel
  • Ilmo.Sr.D. Mariano Horno Liria

1972 urtea

  • Josefina Carabias
  • Alfonso Sánchez

1971 urtea

  • José Luis Pérez Solero
  • José Alvarez de las Asturias Bohorquez

1970 urtea

  • F. Castro Pires de Lima
  • Manuel Rózpide

1969 urtea

  • Victor Ruiz Iriarte
  • Mr. Jan Latto

1968 urtea

  • Miguel Angel Lomas
  • Ilmo.Sr. D. Luis Martin Pinillos
  • Excmo.Sr.D. Juan Ignacio Luca de Tena

1967 urtea

  • Manuel Bastos
  • Miguel de Echarri
  • Guy Petit
  • Guillermo Cebrian

Hiritar Merezimenduaren Dominak

Hiritar Merezimenduaren Domina alkateak edo udalbatzako bost kidek, gutxienez, proposatuta entregatzen da, Gobernu Batzordeari entzun eta udalbatzako kideen gehiengoak onartu ondoren.

Hiritar Merezimenduaren Dominen kopurua mugatua ez dagoen arren, Udalak haien sona zaindu behar du, une jakin batean 200 lagun baino gehiagok aldi berean izatea saihestuta. Urtean, gehienez, 5 domina emango dituzte.

Aurten, hiritar merezimenduaren dominak honako hauei eman dizkiete:

        Ángel García Ronda

        Daniel Zulaika

       Vicenta Benítez (Ume haur saharrak ekartzen dituzten familien izenean)

        Erroak Sartu Elkartea

        Itxaropenaren Telefono Elkartea

Aurreko urteetako Hiritar Merezimenduaren Dominak

2014 urtea

        Ángel García Ronda

        Daniel Zulaika

        Vicenta Benitez (Une haur saharrak ekartzen dituzten familien izenean

        Erroak Sartu Elkartea

        Itxaropenaren Telefono Elkartea

2013 urtea

        José Luis Alvarez Enparantza, Txillardegi

        Jaime Caballero

        Luisa Etxenike

        Donostia Unibertsitate Ospitaleko Neonatologia Saila

        Txotxongilo Taldea

2012 urtea

       Andresa Portugal And. - Arrain saltzailea

       Ramón Saizarbitoria Jn. - Idazlea

       Joaquín Pérez Iriarte Jn. - Txomin Enea-ko Bizi Lagun Elkartea

       Peter J. Brown - Dantza irakaslea

       Hospitalidad de Lourdes

2011 urtea

  • Miguel Tardáguila Jn.
  • Donostiako estropaden antolakuntza-batzordea
  • Félix Pérez Carrasco
  • Arrats Elkartea

2010 urtea

  • Mintza Laguna
  • José Luis Fernández Jn.
  • Iñaki Fernández Jn.
  • Fermín Nuñoz Jn.
  • Lilatlón

2009 urtea

  • Bera Bera K.E.
  • Asociación de Amigos del camino de Santiago
  • Gros Xake Taldea
  • Esteban Elizondo Jn.
  • Juan Antonio Antero Jn.

2008 urtea

  • Ademgi
  • Kalapie
  • Verdini Dantza Taldea
  • Carlos Benito Gómez Jn.
  • Lourdes Oñederra And.

2007 urtea

  • Richard Oribe Jn.
  • Agustín Unzurrunzaga Jn.
  • Arreba Maria Luisa Anton
  • Xabier Nuñoz Jn.
  • Concha Chaos Jn.

2006 urtea

  • Andre Mariaren Mirabeak
  • Mari Carmen Ganzarain And.
  • Evaristo Ayestaran Jn.
  • Libreria Manterola And.
  • Cesar Perez Jn.

2005 urtea

  • Rafael Munoa Jn.
  • Javier Pradini Jn. Emauseko Arduraduna
  • Intxaurrondoko Gastronomia Taldea
  • José Yabén Jn. Martuteneko Bizilaguna
  • Teresa Cormenzana and., Gipuzkoako merkataritza federazioko lehendakaria

2004 urtea

  • Mariasun Landa
  • DYA
  • Gehitu
  • Erizaintza elkargoa
  • Peli Egaña Jn.

2003 urtea

  • Club Fortuna
  • San José Ikastetxea
  • Gautena
  • Mari Carmen Guimerans And.
  • Imanol Olaizola Jn.

2002 urtea

  • Lagun Liburutegia
  • Euskadiko Filmategia
  • Miguel Vidaurre Jn.
  • José Manuel Azkue Jn.
  • Alberto García Hinosa Jn.

2001 urtea

  • Agipad
  • Club Vasco de Camping Elkartea
  • Sociedad de Cuidados Paliativos
  • Miguel Mari Echevarren Jn.
  • Aterpe Boluntario Elkartea

2000 urtea

  • Argazkilari Elkartea
  • Loiolatarra Elkartea
  • Luz Diez Montes Miranda And.
  • AFODESA
  • Antiguoko Pilotazaleok Elkartea

1999 urtea

  • Vicente Zaragüeta Jn.
  • Gipuzkoako Artisten Elkartea
  • San Telmoko Lagunen Elkartea
  • GOIZALDI
  • Matia Fundazioa

1998 urtea

  • Mari Ayestaran Amunarriz Jn.
  • Francisco Pizarro Jn.
  • Eugenio Tamayo And.
  • Xose Antonio Vilaboa Barreiro Jn.
  • Saharako Lagunen Elkartea
  • Kresala Elkartea
  • Gureak Taldea

1997 urtea

  • J.Ignacio Ansorena Miner Jn.
  • Amaya Bontigui Zubiaurre And.
  • Placido Eceiza Yarza Jn.
  • Jose Mª Zapirain Maritxalar Jn.
  • Gipuzkoako Odol Emaileen Elkartea
  • ASPACE
  • Dordoka Kirol Elkartea

1996 urtea

  • Miguel Capa Elola Jn.
  • Ibon Sarasola Errazquin Jn.
  • Asoc. Cultura Musical
  • ATZEGI
  • Sos Balcanes

1995 urtea

  • Francisco Aranaz Darras Jn.
  • Manu Arrue Atxalandabaso Jn.
  • Faustina Carril Arocena And.
  • Josetxo Mayor Mateo Jn.
  • Mariano Larrandia Moral Jn.

1994 urtea

  • Angelita Martinez Gil And.
  • Xabier Aizarna Azula Jn.
  • Jose Delgado Castro Jn.
  • Luis de Maria y Lafaja Jn.
  • Iñaki Ibero Telletxea Jn.
  • Maria Semperena Zubillaga And.
  • Ikusiko Lan Taldea

1993 urtea

  • Miren Azkarate Villar And.
  • Felix Gabilondo Arakistain Jn.
  • Pablo Garcia Azpillaga Jn.
  • Evaristo Gonzalez Landa Jn.
  • Olegario Iturralde Bujanda Jn.
  • Rafael Puignao Fernandez Aransgui Jn.

1992 urtea

  • Cristina Cuesta Gorostidi And.
  • Manuel Matxain Ezpeleta Jn.
  • Jose Luis Munoa Roig Jn.
  • Hilari Pagazartundua And.
  • Juan Mª Peña Ibañez Jn.
  • Luis Pedro Peña Santiago Jn.
  • Tomas Perez Perez Jn.
  • Antonio Sierra Valgañon Jn.
  • Proyecto Hombre

1991 urtea

  • Pilar Olascoaga Arrate And.

1990 urtea

  • Manuel Cendoya Isasa Jn.
  • Jose Mª Ferrer Chapartegui Jn.

1987 urtea

  • Antton Ayestaran Picabea Jn.
  • Ignacio Eizaguirre Arregui Jn.
  • Javier Sada Angera Jn.
  • Jose Sarasa Ayerbe Jn.
  • Javier Urquia Zaldua Jn.

1986 urtea

  • Jose Mª Aguirre Gonzalo Jn.
  • Jesus Mª Alkain Martikorena Jn.
  • Jose Mª Arana Ajubita Jn.
  • Luis Miguel Arconada Echarri Jn.
  • Ignacio Barriola Irigoyen Jn.
  • Manuel Mugica Echart Jn.
  • Carlos Santamaria Ansa Jn.

Iruzkina idatzi

Segurtasun kodea
Freskatu

 

Erregistratu

Bazkidea zara baina oraindik pasahitzik ez daukazu? Erregistratu orain eta zure esku izango dituzu web eduki eta zerbitzuak: buletinak, sarreren zozketak ... Bi minutu besterik ez dira izango!

Bazkide egin

Donostia Kultura bazkide txartela eskatu. Txartelarekin deskontuak, abantailak, eskaintza esklusiboak eta askoz gehiago eskuratuko duzu. Zure eskaerak automatikoki erregistratzen zaitu gure webgunean.

Saioa hasi

Pasahitza ahaztu al duzu?